ÜST REKLAM

logo

reklam

1 MAYIS’I BURUK KUTLADIK

 

1 Mayıs, Olağanüstü Hal yönetimi altında ve 16 Nisan’da gerçekleştirilen ve halkın özgür iradesinin HİÇ edildiği bir dönemde kutlandı.

1 Mayıs tarihte baskıya, zulme boyun eğmeyi kabul etmeyenlerin günü olması nedeniyle özellikle bu yıl özel bir anlam kazanmaktadır.

1 Mayıs; Ezilenlerin, sömürülenlerin, gelir dağılımından eşit pay almayanların, hukuk önünde eşit olmayanların, Fıtratı gereği eşit değildir denilen kadınlarımızın… Güvenli ve güvenceli çalıştırılmayanların, kaderleri işin fıtratı olarak görülenlerin, Madenlerde öldürüldüklerinde, güzel öldüler denilenlerin…Özgürlükleri kısıtlananların, Fabrikalarda, madenlerde, iş yerlerinde güvencesiz ve güvenli çalışma imkânından yoksun bırakılanların, İşsiz bırakılan gençlerimizin, Nitelikli eğitimden yoksun kalan çocuklarımızın, Hak, adalet, kardeşlik, dayanışma, hakça düzen, hakça paylaşım diyenlerin… Mücadele günüdür, bayramıdır.  1 Mayıs, ezilenlerin, sömürülenlerin hak arayışını, onların mücadelesini simgeleyen gündür. İnsanlığın tarihinde çalışanların, emekçilerin ezilmesi, sömürülmesi sürdüğü sürece, 1 Mayıs, her zaman; insanların ezilmesinden, sömürülmesinden çıkar sağlayanların korkulu günü olmuştur. Olmaya devam edecektir.

Selam olsun Eşitlik, özgürlük, adalet için yeni bir dünya özlemini alın teriyle kuranlara… 1 Mayıs’ı var edenlere selam olsun, ruhları şad olsun. İçi kardeşlerimizin 1 Mayıs’ı kutlu olsun…

Ümit Sağaltıcı

Share
592 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?