1 LİTRE ATIK YAĞ, 1 MİLYON LİTRE SUYU KİRLETİYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

1 LİTRE ATIK YAĞ, 1 MİLYON LİTRE SUYU KİRLETİYOR

Bu haber 25 Eylül 2020 - 8:36 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Samandağ Belediyesi Eylül Ayı henüz sona ermemesine rağmen 2005 kilogram Atık Yağ Toplayarak doğa dostu çalışmalarını sürdürerek halkı uyarmaya devam ediyor. .

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Eylül ayı içerisinde ilçe sınırları içerisinde bulunan okullar, işletmeler ve sağlık kuruluşlarından toplam  2005 kilogram atık yağ toplanarak” geri dönüşüme kazandırıldı.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, atık yağların lavabolara dökülmemesi ve doğaya zarar vermeden bertaraf edilmek üzere geri dönüşüme kazandırılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyorlar.

Konuyla ilgili Samandağ Belediyesinden yapılan açıklamada Lavabo ve çöplere dökülen 1 litre atık yağın denizlere ulaşarak bir milyon litre temiz su kaynağını kirlettiğini belirtilerek el birliği ile çevre kirliliğinin önüne geçilmesi gerektiği ifade edildi.

Samandağ Belediyesinden yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyamız devam ediyor. Bu kapsamda Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından Eylül ayında 2005 kg atık yağ toplandı.

Lavabo ve çöplere dökülen atık yağlar su kaynaklarımızı kirletmekle birlikte canlı çeşitliliğini tehdit ediyor. Çevre bilinci ve sağduyulu davranarak bütün vatandaşlarımızla beraber el birliği ile bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Atık yağları biriktirerek geri dönüşüme kazandırma noktasında duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Haber – Foto: Hasan Dadük