1 KARNE, 1 KİTAP - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

1 KARNE, 1 KİTAP

Bu haber 12 Haziran 2017 - 9:52 'de eklendi ve 182 kez görüntülendi.

 

 

İş Bankası, ülkemizde daha çok okuyan çocuğun nitelikli kitapla buluşması, okuyan ve sorgulayan gençlerin sayısının artması, öğrenciler için fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunulması ve çocukların erken yaşta İş Bankası ile tanışmasının sağlanması amaçlarıyla 2007-2008 öğretim yılı sona ererken başlattığı “Karneni Göster, Kitabını Al” adıyla bugüne kadarki en büyük kitap kampanyalarından birini gerçekleştirdi. İlçemiz öğrencileri de ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde karnelerini gösterdi kitaplarını aldılar.

Kampanya kapsamında Türkiye ve KKTC’deki herhangi bir İş Bankası şubesine karnesini getiren 1 milyon ilköğretim öğrencisine 2008 yılında “Alice Harikalar Diyarında”, 2009 yılında “Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler”, 2010 yılında  “Yazarlarımızdan Öyküler”, 2011 yılında “Halime Kaptan” ve “Küçük Mavi Gezegen”, 2012 yılında “Sait Faik’ten Çocuklara Hikayeler”, 2013 yılında “Aziz Nesin’den Çocuklara En Güzel Öyküler”, 2014 yılında “Yazarlarımızdan Öyküler”  kitabı, 2015 yılında “Şairlerimizden Seçme Şiirlerle – Şiir Dünyasına Yolculuk” kitabı ile “Depremden Korkmuyorum – Nasıl Korunacağımı Biliyorum” kitapçığı, 2016 yılında  “Mars’a Nasıl Giderim? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı”  armağan edildi.

2016–2017 öğretim yılı sona ererken onuncusu gerçekleştirilen “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası kapsamında Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan, “Astronotlar üşür mü? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı”  armağan edildi.

İş Bankası yetkilileri, ‘kampanyamıza bu yıl da görme engelli öğrencilerimiz dâhil edilerek Braille alfabesi ile kitap basımı yapıldı. Söz konusu kitaplar, görme engelli öğrencilere eğitim veren okulların kütüphanelerine iletiliyor.

Kampanya kitabımız ayrıca Irak, Londra, Kosova’da bulunan şubelerimiz ile İşbank AG’ye, İşbank Rusya’ya ve İşbank Gürcistan’a gönderiliyor.

Karneni Göster Kitabı Al kampanyamız dahilinde Bankamıza gelen tüm öğrencilerimize keyifli bir tatil diliyoruz” ifadesinde bulundular.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı