1 AĞAÇ KESİLMEYECEK DENDİ 7 BİN AĞAÇ KESİLDİ" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SAĞLIKLI YAŞAM

Gündem, Yerel

1 AĞAÇ KESİLMEYECEK DENDİ 7 BİN AĞAÇ KESİLDİ”

Bu haber 06 Mayıs 2017 - 9:34 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

 

 

Samandağ Belediye Eski Meclis Üyesi Behzat Can, gazetemiz haber merkezine gerçekleşen destek ziyaretinde konuştu. Noter kanalıyla gerçekleşen irtikap dosyasını yeniden gündeme getiren Can, Ayna Gazetesinin cesur bir yayın çizgisine sahip olduğunun altını bir kez daha çizdi.

Samandağ Belediye Eski Meclis Üyesi Behzat Can, “Gazetecilere, meclis üyelerine, hatta şuanda milletvekili olan eski başkan yardımcısına bazı durumlarda kaba kuvvete başvurduğu görüntülerle sabittir. Biz meclis üyeliğimiz döneminde ne zaman belediye başkanının fikirlerine karşı aykırı bir şeyler söylediysek mutlaka meclis içinde ve dışında saldırılara uğradık. Ben Ayna Gazetesi Sahibi kardeşime geçmiş olsun diyorum. Daha bu bişey değil. Yani henüz suç duyurusu var, dayak yemedi daha. Bunun için kendilerine geçmiş olsun diyorum. Bakınız Samandağ’da yolsuzlukları, çevre katliamlarını, insan haklarını ve başıbozuk yönetimi yazmak suç haline geldi. Ayna Gazetesi, bunları yazdığı için bu durumda. Gezi olayları 1 ağaçla başladı. Türkiye tek yürek ayağa kalktı.

Samandağ da, Samandağ belediyesinin kararı ile 7 bin ağaç kesildi. Ama CHP’li belediye ise kimse bir şey demiyor. Dediği zaman ya dava açılıyor ya da dayak yiyor. Tarihte ilk defa, benim yaşım 60 yaşıma göre konuşuyorum; her hangi bir basında da okumadım ama Ayna Gazetesinde okudum. Noter kanalıyla irtikap yapılmış. Noter kanalıyla. Bunu yazmak cesaret ister.  Ayna gazetesi bunu yazdı, bunun için dava açıldı. Bu irtikap konusu hakkında biz neyi bekliyorduk, Cumhuriyet Savcıları harekete geçecekti, bu yolsuzluk olayının üstüne gideceklerdi, ama olmadı.

Ayna Gazetesi bunu yaptı, cesareti var. Yolsuzluğu yazdı noter kanalıyla olan yolsuzluğu yazdı. Ama şurada bir eksiklik var. Samandağ da çok büyük eksiklik nedir? Sadece gazetecilerin yazmasıyla olmuyor. Cesur bir gazetecinin yazı yazmasıyla olmuyor. Burada partiler var arkadaşlar. Demokrat örgütler ve sendikalar var bunların konuşması lazım. Bunların bu olayların üstüne gitmesi lazım. Örneğin Noter belgeli irtikap davasının üzerine gitmeyen bir parti Samandağ’da oy isteyebilir mi? İrtikap rüşvet resmen rüşvet. Kendi kendine belediye arazisini tapuluyor. Kendi yöneticisi olduğu belediyede, halka ait 5 dönümlük araziyi tapulamak için hile yapıyor. İrtikap budur. Ben tekrar basın üyesi arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum. Yanlarında olduğumuzu hatırlatıyorum. Ve tüm Samandağ halkının gelip görmelerini istiyorum. 7 bin ağaç kesildi arkadaşlar. 7 bin ağaç. Çevre yolu yapacağız diye kestiler, devlet yolu yapacağız diye. Meclis üyesiyken iki tane alternatif sunuldu. 1 tane ağaç kesilmeyecek denildi. 1350 dönüm birinci sınıf araziler gitmeyecek denildi. Ne oldu? Bunu gene Ayna yazdı başka gazete yazmadı. Gelin bu gazeteye sahip çıkalım”dedi.

Haber-Foto:Ali Doğru

afdah.info

voir films