ÜST REKLAM

logo

reklam

YEREL SEÇİMLERE GİDERKEN


admin
bereket@prestijbilgisayar.org


Yerel seçimlere giderken, vatandaşımızın seçimden çok ,geçim derdiyle meşgul olduğunu gözlemliyoruz.Siftah etmeden kapatan esnaf,ürünü tarlada kalan çiftçiler ,işten atılan işçiler,yüzde 11′ leri bulan işsizler…Samanı bile ithal etmek…AKP iktidarının,Cumhur İttifakının, 17 yılda ülkemizi getirdiği durum budur.

Diğer yandan, ülkemiz, güvenlik bakımından da büyük tehditler altındadır.ABD ,bütün  Batı Asyayı ateşe vermek için hergün yeni hamleler düzenliyor.Ama gelin görün ki,ana muhalefet partisi YCHP nin başını çektiği Millet ittifakı da,güvenliğimize kasteden ABD güdümlü HDPKK lı isimlerle ittifak halinde.

Gerek Cumhur İttifakı, gerekse Millet İttifakı partilerinin yönettiği belediyelerin hepsi rantçı belediyelerdir. Belediyenin yapması gereken birçok işi, ihalelerle çeşitli şirketlere vermekte ve rant peşinde koşmaktadırlar.

Bu partilerin hepsinin adları farklı, ancak soyadları aynıdır. Sistem içinde debelenen partilerdir. Halkımıza verebilecekleri, hiçbir şeyleri yoktur.

Dikkat ediniz, bu sistem partilerinin yıllardır yönettiği günümüz kentleri,

-Tüketen kentlerdir.

-Borçlanan kentlerdir.

-Yorulan kentlerdir.

-Çalışanların yollarda tükendiği kentlerdir.

-Suç üreten kentlerdir.

-Üretici olmayan, nüfusun yığıldığı şişko kentlerdir.

Kentlerimizi getirdikleri bu halden beslendikleri için, kentlerimizi kurtaracak hiçbir projeleri yoktur.

Ama bu böyle gitmez!

Başı dik, tehditlere boyun eğmeyen, üreten bir Türkiye ve üreten belediyeler kurmanın zamanı geldi.Vatan Partisinin adayları tertemizdir. Senetle sepetle hiçbir ilgileri olmadığı gibi, hesap veremeyecekleri hiçbir şey de yoktur. Onun için teslim alınamazlar.

Halkın belediyesini kurmanın zamanı geldi.

Dikkat ediniz, diğer partilerin gündemi, birbirlerini hırpalamak için açıklarını aramaktan ibarettir. Samandağın sorunlarını tartışacaklarına, çözüm üreteceklerine,bu yarışta nasıl bir adım öne geçebilirim derdindeler.Kimisi diğerinin kiloları nedeniyle askerlikten kaçtığını ima ediyor,kimisi de ağza alınamayacak laflarla diğerine saldırıyor( Yırtık don vb.),ödediği bedellerden bahsediyor(!)

Vatan Partisi adaylarının böyle bir dertlerinin olmadığını hemen görebiliyorsunuz. Belediye başkan adayları Sayın Fuat Terzi,8 yıl hapishanelerde yatmıştır. Ama ağzından ,”ben bedel ödedim” lafını duyan bir tek Allahın kulunu gösteremezsiniz. Suriye meselesinde, sadece Türkiye ‘de değil, belki bütün dünyada Sayın Beşşar Esad’ı,Suriyeyi destekleyen ilk mitingi yapan Vatan Partisi olduğunu herkes bilir.Ama Vatan Partisi adaylarının,bununla böbürlendiklerini göremezsiniz,duymazsınız.

Vatan Partisinin sadece adayları değil, bütün üyeleri şu güzelim vatana karşılıksız hizmet etmek yarışındalar. Alıcı değil, vericidirler. Her şeylerini vatana adamışlardır.

Vatan Partisi hep haklı çıkmıştır. Çünkü bilimsel analizler yaparak, programını ilerletiyor. Şimdi ki Belediye Başkanı “solcu” Mithat Nehir’in ilk aday olduğu dönemde, kendisine solcu diyen herkes Mithat Nehir’i desteklerken, nedenlerini de açıklayarak destek isteğini reddeden tek parti o zaman ki İşçi Partisi, şimdiki Vatan Partisidir. Şimdi aynı çevrelerin bir kısmının YCHP de, diğer bir  kısmının da diğer partilerde yer aldığını gözlemliyoruz.Hem de ,özeleştiri yapma ihtiyacı hissetmeden.

Seçimi giderken, güzel Samandağı’mızın yeniden bir beş yıl daha kaybetmesini, gelin hep birlikte oylarımızla engel olalım. Çünkü Samandağ en güzel şeylere layıktır.

Av. Edip Hadimoğulları

Share
321 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TARIM VE HAYVANCILIK SORUNLARI

  17 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Ülkemizin tarımsal potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen, yeterince değerlendirmiyor. Topraklarımızın büyük çoğunluğu verimlidir ve tarıma elverişlidir. Bu potansiyelin değerlendirilmesi için tarım politikaları, bilenler tarafından ele alınarak orta ve uzun vadeli uygulanabilir bir politika belirlenmelidir. Tarımda temel sorun yüksek girdi maliyetleri. Üreticilere ucuz yakıt ve ucuz tohum sağlanmalı. Tarımsal sanayide ise en önemli sorunlardan birisi yüksek finans maliyeti. Üreticiyi ezmeden düşük faizli hatta...
 • BEL – BİR A.Ş. MAĞDURLARI NASIL OLUŞTU?

  14 Şubat 2020 Köşe Yazıları, Üst Haberler, üst manşetler, Yerel

  Asaf HİŞMİ BELBİR A.Ş.  ile Samandağ Belediyesi yetkililerinin ortak sorumluluğu altında BEL – BİR A.Ş. mağdurları, yok yere yaratılıp, geliştirildi. Aslında bu resmi belgelerle vatandaşı soyma operasyonu idi. Sonrada belde talanına dönüştü. BEL – BİR A.Ş. Kendini kamu kurumu oluğunu ve birçok belediyenin kendilerinin ortağı olup, beraberce ilgili belediyelerin acil ihtiyaçlarını karşıladıklarını, Samandağ Belediyesinin acil ihtiyaçlarını benzer şekilde karşılayabileceklerini ifade etmişlerdi. Samandağ Belediyesi yetkilileri, adı geç...
 • KAPİTALİZMDE HER YOL CEHENNEME ÇIKAR

  12 Şubat 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Eğitimci Sami Aslan Büyük fikir ve mücadele ustası Dr. Hikmet Kıvılcımlı “Allah, Peygamber, Kitap” isimli eserinde şöyle diyor: “7 bin sene sürmüş antika tarih, medeniyetlerin kuruluşu ve yıkılışı tarihidir. Bir medeniyet kuruluyor gelişiyor sonra duraklıyor, daha sonra da yıkılıyor. Fakat insanlık yıkılmıyor, toplumun üstüne çıkmış “yarı Allah” kesilmiş müstebitler yıkılıyordu ve o yıkılan medeniyetin hemen yanı başında yeni bir medeniyet doğuyordu, daha sonra o medeniyet de daha önceki yıkılan medeniyetin yolundan gidiyor; duraklama ...
 • KENT MERKEZİNE İLİŞKİN BİLİRKİŞİ RAPORU

  11 Şubat 2020 Köşe Yazıları, Üst Haberler, üst manşetler, Yerel

  AsafHişmi Dava Konusu Parseller için, Adana 2. İdare Mahkemesi: ‘’ Uyuşmazlığın çözümü teknik yönden yerinde keşif ve bilirkişi incelemesini gerektirdiğinden mahkememizin 1997 / 201 sayılı dosyasına kaydan açılan ilgili dava dosyasında 3.7.1997 gününde yerinde yapılan keşif esnasında kayıtlı dava dosyasında ( Prof. Dr. Çınar Atay Bilirkişi, Doç. Dr. Sezal Göksu Bilirkişi, Mustafa Ekşi Bilirkişi olmak üzere uzmanlardan oluşan bilirkişi kurulu; 2.10.1997 tarihinde tanzim ettiği ) mevcut raporunda özetle; ‘’Dava dosyasını oluşturan bilgi, ...