ÜST REKLAM

logo

reklam

YEREL SEÇİMLERE GİDERKEN


admin
bereket@prestijbilgisayar.org


Yerel seçimlere giderken, vatandaşımızın seçimden çok ,geçim derdiyle meşgul olduğunu gözlemliyoruz.Siftah etmeden kapatan esnaf,ürünü tarlada kalan çiftçiler ,işten atılan işçiler,yüzde 11′ leri bulan işsizler…Samanı bile ithal etmek…AKP iktidarının,Cumhur İttifakının, 17 yılda ülkemizi getirdiği durum budur.

Diğer yandan, ülkemiz, güvenlik bakımından da büyük tehditler altındadır.ABD ,bütün  Batı Asyayı ateşe vermek için hergün yeni hamleler düzenliyor.Ama gelin görün ki,ana muhalefet partisi YCHP nin başını çektiği Millet ittifakı da,güvenliğimize kasteden ABD güdümlü HDPKK lı isimlerle ittifak halinde.

Gerek Cumhur İttifakı, gerekse Millet İttifakı partilerinin yönettiği belediyelerin hepsi rantçı belediyelerdir. Belediyenin yapması gereken birçok işi, ihalelerle çeşitli şirketlere vermekte ve rant peşinde koşmaktadırlar.

Bu partilerin hepsinin adları farklı, ancak soyadları aynıdır. Sistem içinde debelenen partilerdir. Halkımıza verebilecekleri, hiçbir şeyleri yoktur.

Dikkat ediniz, bu sistem partilerinin yıllardır yönettiği günümüz kentleri,

-Tüketen kentlerdir.

-Borçlanan kentlerdir.

-Yorulan kentlerdir.

-Çalışanların yollarda tükendiği kentlerdir.

-Suç üreten kentlerdir.

-Üretici olmayan, nüfusun yığıldığı şişko kentlerdir.

Kentlerimizi getirdikleri bu halden beslendikleri için, kentlerimizi kurtaracak hiçbir projeleri yoktur.

Ama bu böyle gitmez!

Başı dik, tehditlere boyun eğmeyen, üreten bir Türkiye ve üreten belediyeler kurmanın zamanı geldi.Vatan Partisinin adayları tertemizdir. Senetle sepetle hiçbir ilgileri olmadığı gibi, hesap veremeyecekleri hiçbir şey de yoktur. Onun için teslim alınamazlar.

Halkın belediyesini kurmanın zamanı geldi.

Dikkat ediniz, diğer partilerin gündemi, birbirlerini hırpalamak için açıklarını aramaktan ibarettir. Samandağın sorunlarını tartışacaklarına, çözüm üreteceklerine,bu yarışta nasıl bir adım öne geçebilirim derdindeler.Kimisi diğerinin kiloları nedeniyle askerlikten kaçtığını ima ediyor,kimisi de ağza alınamayacak laflarla diğerine saldırıyor( Yırtık don vb.),ödediği bedellerden bahsediyor(!)

Vatan Partisi adaylarının böyle bir dertlerinin olmadığını hemen görebiliyorsunuz. Belediye başkan adayları Sayın Fuat Terzi,8 yıl hapishanelerde yatmıştır. Ama ağzından ,”ben bedel ödedim” lafını duyan bir tek Allahın kulunu gösteremezsiniz. Suriye meselesinde, sadece Türkiye ‘de değil, belki bütün dünyada Sayın Beşşar Esad’ı,Suriyeyi destekleyen ilk mitingi yapan Vatan Partisi olduğunu herkes bilir.Ama Vatan Partisi adaylarının,bununla böbürlendiklerini göremezsiniz,duymazsınız.

Vatan Partisinin sadece adayları değil, bütün üyeleri şu güzelim vatana karşılıksız hizmet etmek yarışındalar. Alıcı değil, vericidirler. Her şeylerini vatana adamışlardır.

Vatan Partisi hep haklı çıkmıştır. Çünkü bilimsel analizler yaparak, programını ilerletiyor. Şimdi ki Belediye Başkanı “solcu” Mithat Nehir’in ilk aday olduğu dönemde, kendisine solcu diyen herkes Mithat Nehir’i desteklerken, nedenlerini de açıklayarak destek isteğini reddeden tek parti o zaman ki İşçi Partisi, şimdiki Vatan Partisidir. Şimdi aynı çevrelerin bir kısmının YCHP de, diğer bir  kısmının da diğer partilerde yer aldığını gözlemliyoruz.Hem de ,özeleştiri yapma ihtiyacı hissetmeden.

Seçimi giderken, güzel Samandağı’mızın yeniden bir beş yıl daha kaybetmesini, gelin hep birlikte oylarımızla engel olalım. Çünkü Samandağ en güzel şeylere layıktır.

Av. Edip Hadimoğulları

Share
113 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TURGUT ÖZAL’I ÖVEN CHP

  20 Eylül 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Bir süre önce CHP’li Yenimahalle Belediyesi, açtığı kültür merkezine "Turgut Özal" adını koymuştur. Belediye başkanı Fethi YAŞAR ve CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, kültür merkezinin açılışında birer konuşma yaparak Turgut Özal’a methiyeler düzmüşlerdir. Bu nasıl bir ikiyüzlülük? Kültür merkezine ismini verecek başka değerli büyük insan kalmadı mı? Sayın Kılıçdaroğlu; Turgut Özal’ın 10 Eylül 1986 tarihinde “geçinemiyoruz açız” diyen işçiye “senin oyuna ihtiyacım yok, hadi yürü kime oy verirsen ver” dediğini hatırlıyor mu acaba? Bugün...
 • KADIN CİNAYETLERİ

  30 Ağustos 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Kadın cinayetleri çok çoğaldığı günümüzde, yeni arayışlar içine girmek yerine, sonuçlar üzerinde durulduğu, cinayetlerin sebepleri üzerinde kafa yoran yok. Herkes idamdan söz ediyor. Canilerin yetiştiği ortamı, aldığı eğitim türü ve niteliği üzerinde düşünülmesi gerektiğini söylemeliyim. İdam cezasının Hukuki yönü ile ilgilenmiyorum. Onu hukukçu arkadaşlar düşünür. Ancak kadın cinayetlerini işleyenler yazılı ve görsel basına yansıdığı kadarıyla, 20yıllık zaman diliminde 15.000 kadın cinayeti işlenmiş olduğu ifadesi yer alıyordu. Varsaya...
 • SORU ÇEŞİTLERİ

  28 Ağustos 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Bu gün ahmak üzerinde düşünmeye çalışacağım. Ahmak nedir, ne değildir? Sorularına yanıt arayacağım. Ahmak sözcüğünün sözlük anlamı:. Aklını gereği gibi kullanmayan, bön, budala, aptal:’’ Ahmak misafir ev sahibini ağırlar.’’  Atasözü. Bir diğer örnek; ’’Ahmağa yüz, abdala söz vermeye gelmez.’’ Başka bir örnek; ‘’Nerede zekâ umarsak orada ahmaklıkla karşılarız.  – A. Ş. Hisar. ’’TDK Cilt 1, Sayfa: 49 Memlekette kaç tane ahmak var? Bulunacağı var saydığımız ahmakların kaçi okumu, kaçı cahil çıkar. Okumuş ahmaklar ne iş yapıyor...
 • TARAFSIZ BASINA FRANSIZ KALMAK

  29 Temmuz 2019 Dünya, Eğitim, Ekonomi, Emlak, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Kültür Sanat, Otomotiv, Röportajlar, Sağlık, Siyaset, Spor, Teknoloji, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

  Halkımıza, İlçemiz kısa bir süre önce Evvel Temmuz etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Gazetemiz, halkın haber alma hakkını mümkün mertebe engellemeyerek, (gazetemizin yayınının engellenmesine rağmen) çoğu etkinliği yeri geldi canlı çekim ile uluslararası alana taşıdı, yeri geldi matbuat üzerinden okurlarla buluşturdu. Takdir edersiniz ki ilçede Evvel Temmuz Festivalini destekleyenler olduğu gibi kimi vatandaşımız, kültürden uzak, kimileri de özünden saptırılmış olarak değerlendirdi. Biz Samandağ AYNA’sı olarak her türlü görüşü eşit...