ÜST REKLAM

logo

reklam

KARA, ODTÜ GASTRONOMİ TOPLULUĞU’NU AĞIRLADI


Kültürel, sanatsal faaliyetlerle Samandağ’ını ve Hatay’ı dünyaya tanıtmaya çalışan Ayhan Kara Vakfı, Ayhan Kara’nın yeğeni Kardelen Kara’nın da içinde bulunduğu Antakya’da konaklayan  ODTÜ Gastronomi Topluluğu’nu ağırladı. 

Samandağ’ı ve Hatay’ı dünyaya tanıtmak için çalıştıklarını belirten Vakıf Kurucusu Kara, Gastronomi Topluluğu öğrencilerinin yemeklerimizi çok beğendiklerini aynı zamanda tarihi mekânlarımızı gezmekten büyük bir keyif aldıklarını belirtti.

Topluluk öğrencilerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Kara konu üzerine bir açıklamada bulundu.

Kara açıklamasında; ” ODTÜ Gastronomi Topluluğu’nu ağırlamaktan büyük bir keyif aldık. Onlara kültürümüzü tanıtmak için hirisiden tutun da tepsi kebabına kadar bütün yemeklerimizi sunduk.

Yemeklerimizi çok beğendiler. Hepsi Samandağ’ına ve Hatay’a ilk defa geldiklerini ancak burayı çok beğendikleri için ziyaretlerini tekrarlayacaklarını ifade ettiler. Gastronomi Topluluğu Antakya’da konakladılar. Antakya’nın tarihi mekanlarını, Vakıf merkezimizi ve Kapısuyu’nda ki evimizi gezdiler.

Hepsinden oldukça olumlu tepkiler aldım. Gençlerle bir araya gelmek büyük bir memnuniyet. Her birinin gönlünü kazandık diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
51 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?