logo

reklam
31 Ağustos 2016

TÜRKİYE’NİN EN İYİ BEYİNLERİ YARIŞTI

5 ile 12 yaş arasındaki 516 çocuğun tüm dünyada “Flash Anzan” denilen çok haneli sayıları hızla toplayıp çıkardığı müsabakada ilk iki sırayı Türkiye’den katılan mental sporcular kazanırken, üçüncü ve dördüncü sırayı KKTC ve Kazakistan’dan katılan yarışmacılar aldı. Flash Anzan yarışma kategorisinde çocuk yarışmacılar, ekranda çok kısa sürelerle yanıp sönen sayılarla çeşitli zihinsel işlemler yaparak öğrenme ve beyin kapasitelerini geliştirmeyi hedefliyorlar.

14159728_308963426122409_499962832_n

Yarışmada İstanbul’dan katılan ve aynı zamanda “Hızlı Flash Anzan” dünya rekortmeni olan Can Atay Örken (12) şampiyon olurken, Ankara’dan Hamza Sefa Koç (10) ikinci, KKTC’den Dila Bilen (9) üçüncü ve Kazakistan şampiyonu Margulan Baizhakyp (12) dördüncü oldu. MEGA HAFIZA HATAY Temsilciliğini Üstelenen Samandağ şube sorumlusu CENNET SAİTOĞULLARI önderliğinde Katılan iki minik temsilcimiz IRMAK FATMAOĞULLARI (9) Türkiye 7.si olurken diğer temsilcimiz TUANA TATLI ise Türkiye 14.sü oldu.Ayrıca yarışmada 5’den 12’ye kadar her yaş kategorisi için şampiyonlar ve sıralamalar ilan edildi.

Mental Aritmetik Derneği Başkanı ve Memoriad Yürütme Kurulu üyesi olan Melik Duyar yarışmada ilk 4 sıralamaya giren yarışmacıların 7-11 Kasım 2016’da Las Vegas’da yapılacak olan “Memoriad 2016 Las Vegas Oyunları”nda Türkiye, Kazakistan ve KKTC’yi temsil edeceklerini söyledi.

Aşağıda listesi verilen ilk 30 sıradaki yarışmacı 1-2 Ekim 2016 tarihlerinde Beylikdüzü İstanbul’da yapılacak olan “Memoriad Türkiye Open Beyin Sporları Şampiyonası”nda yetişkinlerle birlikte yarışmaya hak kazandılar;

1- Can Atay ÖRKEN – İstanbul Beylikdüzü

2- Hamza Sefa KOÇ – Ankara Keçiören

3- Dila BİLEN – Kıbrıs Lefkoşa

4- Margulan BAIZHAKYP (Маргулан БАЙЖАКЫП) – Kazakistan

5- Aybars Efe TOPÇU – İstanbul Beylikdüzü

6- Abdurrahman CIRIK – Diyarbakır Diclekent

7- Irmak Fatmaoğulları – Hatay Samandağ

8- Sorin Aryen KARAKUŞ – Diyarbakır Diclekent

9- Barış ERGÜN M349359 – İstanbul Beylikdüzü

10- Ayşenur YAĞCI – İzmir Karşıyaka

11- Alfiya BAIZHAKYP (Альфия БАЙЖАКЫП) – Kazakistan

12- Nisa Gül SALMAN – İzmir Aliağa

13- Mecit Efe ÇOBAN – Trabzon Merkez

14- Tuana Tatlı- Hatay  Samandağ

 

Share
339 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?