logo

reklam
03 Ağustos 2017

SURİYE’DE SON DURUMLAR

Suriye’de hava güçlerinin Deyrezzor Kentinin güney kenarları Alluş Tepesine ek olarak il kırsalının Bğayliye Beldesinde IŞİD mevkilerine karşı son 24 saat içinde yoğun operasyonlarda bulunduklarını ifade etti.

Elde edinilen bilgiye göre operasyonlarda radikal terör örgütün komuta karargâhlarının yanı sıra bir cephane deposuyla birlikte birçok teröristin imha edildiklerini kaydedildi. Hava güçleri Hama İlinin doğusu Selemiye kırsalında Cena el Ulbavi, Kleyb el Savr, Salba, Kuzey Dkeyla ve Güney Dkeyla bölgelerinde IŞİD’e karşı yoğun ve nitelikli operasyonlarda bulunduklarını belirten bir kaynak, operasyonlarda radikal terör örgütün komuta karargâhları, cephane, araç ve sayı açısından ciddi kayıplara uğratıldığını aktardı.

Ordu birliklerinin Marina Dağları yakınlarında il kırsalının doğusu Esriya Bölgesinin doğusundaki askeri noktalar yönünde hareket eden IŞİD’in 2 bombalı aracını içlerinde bulunan intiharcı teröristlerle birlikte imha ettikleri belirtildi.

Ordu birlikleri Deyrezzor ve Rakka eksenlerinde radikal terör örgütü IŞİD’e karşı başarıları ardından IŞİD saflarında korku ve panik tırmanırken bu çetelerin baskı ve dayatmalarına maruz kalan bölge ahalisinin de intifadaları tırmanıyor. Deyrezzor İlinin doğusu Albukemal Bölgesinde yer alan el Susa Nahiyesinda ahali IŞİD’in sözde Hisbe Merkezine saldırdı. Elde edilen bilgiye göre ahaliden bir grubun merkeze saldırıp IŞİD’in sözde bölge hizbe emiri olarak bilinen azılı terör elebaşını öldürmeleri ardından terör karargâhını yerle bir ettiklerini aktardı. Ahalinin aynı bölgede IŞİD’in bir dizi elebaşını taşıyan bir araca da saldırdıklarını, araçta bulunan ve aralarında ‘Ebu Safiye el Kenderi’ ve Faysal Şommari adlı elebaşların aralarında bulunduğu birçok elebaşı öldürdüklerine dikkat çekildi. IŞİD’in ‘Fırat Vilayeti İslami Polis Emiri’ olarak bilinen ‘Ebu Leys el Tavahina’nın birkaç gün önce firar etmesi ardından radikal terör örgütü tarafından yerine gönderilen ‘Ebu Osman el Meyadini’nin de örgüt saflarından firar ettiğini belirtti.

Haber Merkezi

 

 

 

Share
304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?