logo

reklam

KİMLİĞİMİZİ ARARKEN (2)


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

Parşömen Yazıları

HDP ye oy verilmesi gerektiğini söyleyenler, bunu sağlamak için, yalan yanlış her şeyi yazıp, söylüyorlar. Ancak herhangi bir sorunuza, mantıklı ve dürüst hiç bir cevap vermiyorlar.

Örneğin, HDPKK, Suriye’de, ABD’nin kara gücü olarak, Sayın Esad’ı devirmek için silahlı kalkışma içinde mi? diye sorarsanız, alacağınız cevap “ırkçılık yapma”, ya da “Esad da diktatör” olacaktır.

Gelelim diğer söylemlerine:

a)Türkler Alevilerin Cellâdıdır. Onun için HDP’ye oy vermek gerekir, diyorlar. Peki, gerçek bumudur?

Öncelikle belirtelim ki, ırk düşmanlığı yapanlar, ancak ve ancak ırkçı olanlardır.

Diğer yandan, tarihi gerçekler, bu söylemin doğru olmadığını ortaya koymaktadır.

Birincisi, Alevilik sadece belli bir ırkın mezhebi değildir. Arap alevi olduğu gibi, Türk, Kürt ve Farisi Alevilerde mevcuttur. Dolayısıyla bu söylem, yalandır ve sadece psikolojik savaş aracıdır.

İkincisi, bunu söyleyenler, tarihi tersyüz ediyorlar. Yavuz Selim döneminde, Kürtlerin feodal beyi olan İdris-i Bitlisi, Alevileri katletme “yarışında” Yavuz Selimden aşağı kalmadığını, tarih kitapları yazıyor.

Hadi bunun tarihte kaldığını kabul edelim. Ama HDPKK’nın eski eşbaşkanı, şimdiki Cumhurbaşkanı adayı sazcı Selo, geçen seçimlerin birinde, Diyarbakır’da yapılan mitingte “Yavuz Selim ile İdris-i Bitlisi’nin birlikteliğini yeniden yapacağız” dediğini, henüz kimseler unutmadı.

Diğer taraftan, HDPKK’nın, YPG ve kandil vasıtasıyla, otorite boşluğundan yararlanarak, Suriye’de ve Irak’ta, yerli ancak Kürt olmayan halka yaptığı zulüm ve tehcir, gözler önündedir. HDPKK, ABD’nin kara gücü görevini yapmaktadır.

b)HDPKK, AKP’ye göre daha demokratiktir, söylemi büyük bir yutturmacadan ibarettir. Biliyoruz ki, emperyalizm çağında, bir partinin yada bir ülkenin demokratlığı, emperyalizme karşı tavrıyla ölçülür. Emperyalizme ne kadar uzaksan, o kadar demokratsın demektir. ABD emperyalistlerinin kurduğu ve ABD’nin kara gücü olan hiçbir parti yada ülke, demokrat olamaz. Olsa olsa, Irakta gördüğümüz ABD vahşetinin uygulayıcıları olabilirler.

 1. c) HDPkk Güneydoğu’da AKP’nin tek rakibidir, HDPkk barajı aşmazsa, bütün milletvekillerini AKP alır, söylemini özellikle CHP yönetimi dillendiriyor. Bunun için geçen seçimlerde, CHP’nin merkez yöneticileri dahi, HDPkk ya oy verdiler.

Bu tutum, AKP’ye karşı mücadelede, kendine ve Türk Milletine güvenmeyen bir tutumu ifade etmektedir. Kaldı ki, AKPnin uyguladığı “Kürt Açılımı” safsatasıyla, HDPkk’nın kentleri ne hale getirdiği, hendekler vasıtasıyla, henüz insanların zihninden silinmedi. Daha önce HDPkk’nın anılan bölgemizde aldığı oylar, esas olarak silah zoruna dayanmaktadır. Bunun yanında, AKP yönetiminin hataları, HDPkk ya karşı çıkanları, bölgede, çaresiz bırakmıştır. Bütün bunlara rağmen, HDPkk, Kürt kardeşlerimizi temsil eden bir görünüm kazanamamışlardır. Zaten, AKP den kurtulmak için terör örgütünün temsilcilerinin, Mecliste olmasını kabul etmek, çılgınlıktır.

Atatürk’ün denenmiş ve sınanmış birlik politikaları, Kürd’ümüzü de, Türk’ümüze de birleştirecektir.

 1. d) HDPkk’nın, Hatay’da ve Adana’da, listelerinin başına Alevileri yerleştirmesi, oynanan oyunun son perdesidir. Büyük Orta Doğu Projesi, Suriye’nin direnişiyle büyük darbeler aldıysa da, ABD, henüz bu projeden bütünüyle vazgeçmiş değildir. Bu proje ile kurulması hedeflenen 2.İsrail dediğimiz “Kürdistan”ın denize çıkma noktası, Hatay olarak planlanmıştır. HDPkk, Hatay’da taban bulamadığı için, bölgemizde sol kisvesi altında, genellikle sola yatkın, alevi oylarına gözünü dikmiştir. HDPkk, bunun için, sahte sol dediğimiz örgüt ve tabela partilerini kullanmaktadır.

Görüldüğü gibi, HDPkk, kimliğimizi bulmaya çalışırken, tuzağına asla düşülmemesi gereken bir ABD-İsrail ürünü örgüttür. O kadar da olmaz demeyin sakın! HDPkk’dan, İsrail Filistinlileri katlederken herhangi bir kınamasını duyan yada gören oldu mu?

Birde utanmadan, Gezi Direnişinde şehit düşen evlatlarımızın mezarlarını ziyaret ederek, seçim propagandalarına başlıyorlar. Hiç kimselerde çıkıp “Arkadaş, ziyaret ettiğiniz mezarlar, Gezi direnişinde verdiğimiz şehitlerdir. Sizin o zamanki Genel Başkanınız sazcı Selo ortaya çıkıp “Gezi Direnişinin, AKP hükümetini devirecek bir nitelik kazanmaya gittiğini gördüğümüzden, Gezi Direnişinden çekildik” demedi mi, diye sormuyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde RTE den, milletvekili seçimlerinde AKP den kurtulmak isteyen değerli seçmenlerim: Bu HDP ile bunu başarman mümkün olabilir mi? Düşünmenizi ve ona göre sandığa gidip oy kullanmanızı öneriyorum.

Av. Edip Hadimoğulları

 

Share
86 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GENE Mİ? : ‘’ORTADOĞU’’

  11 Haziran 2018 Genel, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Ülkemiz, seçim gündemine kilitlenmişken; Suriye devlet başkanı, ‘’Rusya’da Bugün’’  televizyon kanalı ile yaptığı röportajda;  ‘’Önümüzdeki günlerde çatışmaların, Suriye’nin kuzeyinde yoğunlaşacağını söyledi. Kendisini ‘’Suriye Demokratik Güçleri’’  diye kendini niteleyen yapıların hedef alınacağını çünkü bu yapıların ABD tarafından, ABD çıkarına hizmet amacıyla desteklendiğini söyledi.’’ Suriye devlet başkanı; Rakka,Kamışlı,Haseki ve Deyrzor’un kuzeyinde bulunan bu yapılara, ABD’nin her türlü desteği verdiğini, bu yapıların ellerinde so...
 • SERHAT ÇAKIN’DAN “HAFTALIK” DEĞERLENDİRMELER:  02 – 09  HAZİRAN 2018

  11 Haziran 2018 Genel, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

    1- Boğaziçi Üniversitesi’nde Afrin Harekâtı için dağıtılan lokumlardan dolayı tepki gösterip durumu protesto eden 14 öğrenci, 2 aylık bir tutukluluktan sonra çıkarıldıkları ilk celsede serbest bırakıldılar. Böylece tutuklanmaları ve hüküm giymeleri için hiçbir demokratik ve sağlam bir yasal gerekçenin olmadığı mahkemenin bu kararı ile tescil edilmiş oldu. Ancak bu öğrenciler boş yere iki ay tutuklu kaldılar. Bütün bu uygulamalar, iktidarın ve sarayın muhalif gençleri ve gençliği yıldırmak, düzen güçlerinin onları yıldırıp...
 • SAMANDAĞ’INDA YALAN DOLAN VE KANUNSUZLUK DÖNEMİ

  07 Haziran 2018 Genel, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

    Bir ülkede, bir ilde, bir ilçeden ‘yalan’ resmi belgelere girmeye başlarsa, işin sonu kargaşa ve toplumsal bozulma olur. Memlekette ‘’Kim kime, dumduma’’ havası eser. Toplumsal düzen bozulur. Yaşam koşulları risk altına girer. Herkes haklılığını ispatlamak adına yetkililere yalan beyanda bulunmaya başlar. İspiyonculuk koşulları oluşur. Memleket sis altına girer. Hava kurşun ağırlığını aratmaz. Doğruyu güzeli seçmek zor olur.  İşte bu notadan itibaren, adalet mekanizması tökezler. Anarşiye yol açılır.  Ülkede, ilde ve ilçede terör ...
 • İLETİŞİMDE İFADE HATALARI

  07 Haziran 2018 Eğitim, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  SEN DİLİ Anne- baba ve çocuk arasındaki anlaşmazlıklar, çocuğun yaptığı olumsuz davranışlar sonucu oluşur. Çocuğun olumsuz davranışları ya da sözleri anne-baba da hoşnutsuzluk, kızgınlık gibi duygular yaratabilir. Bu duygular karşısında tepkilerini genellikle aniden ve sözel olarak şöyle ifade ederler! ’Ne laf anlamaz çocuksun’ ,’Sana bin kere tembih ettim’, ’Neden dikkat etmiyorsun’,gibi. Buradaki ifade tarzı çocuğa yönelik SEN mesajı, sen kelimesi, sen-dilidir. Bu ifade fiziksel cezalardan daha olumsuz etki yapar. Sen dili kızgınlığın ...