logo

reklam

KİMLİĞİMİZİ ARARKEN (2)


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

Parşömen Yazıları

HDP ye oy verilmesi gerektiğini söyleyenler, bunu sağlamak için, yalan yanlış her şeyi yazıp, söylüyorlar. Ancak herhangi bir sorunuza, mantıklı ve dürüst hiç bir cevap vermiyorlar.

Örneğin, HDPKK, Suriye’de, ABD’nin kara gücü olarak, Sayın Esad’ı devirmek için silahlı kalkışma içinde mi? diye sorarsanız, alacağınız cevap “ırkçılık yapma”, ya da “Esad da diktatör” olacaktır.

Gelelim diğer söylemlerine:

a)Türkler Alevilerin Cellâdıdır. Onun için HDP’ye oy vermek gerekir, diyorlar. Peki, gerçek bumudur?

Öncelikle belirtelim ki, ırk düşmanlığı yapanlar, ancak ve ancak ırkçı olanlardır.

Diğer yandan, tarihi gerçekler, bu söylemin doğru olmadığını ortaya koymaktadır.

Birincisi, Alevilik sadece belli bir ırkın mezhebi değildir. Arap alevi olduğu gibi, Türk, Kürt ve Farisi Alevilerde mevcuttur. Dolayısıyla bu söylem, yalandır ve sadece psikolojik savaş aracıdır.

İkincisi, bunu söyleyenler, tarihi tersyüz ediyorlar. Yavuz Selim döneminde, Kürtlerin feodal beyi olan İdris-i Bitlisi, Alevileri katletme “yarışında” Yavuz Selimden aşağı kalmadığını, tarih kitapları yazıyor.

Hadi bunun tarihte kaldığını kabul edelim. Ama HDPKK’nın eski eşbaşkanı, şimdiki Cumhurbaşkanı adayı sazcı Selo, geçen seçimlerin birinde, Diyarbakır’da yapılan mitingte “Yavuz Selim ile İdris-i Bitlisi’nin birlikteliğini yeniden yapacağız” dediğini, henüz kimseler unutmadı.

Diğer taraftan, HDPKK’nın, YPG ve kandil vasıtasıyla, otorite boşluğundan yararlanarak, Suriye’de ve Irak’ta, yerli ancak Kürt olmayan halka yaptığı zulüm ve tehcir, gözler önündedir. HDPKK, ABD’nin kara gücü görevini yapmaktadır.

b)HDPKK, AKP’ye göre daha demokratiktir, söylemi büyük bir yutturmacadan ibarettir. Biliyoruz ki, emperyalizm çağında, bir partinin yada bir ülkenin demokratlığı, emperyalizme karşı tavrıyla ölçülür. Emperyalizme ne kadar uzaksan, o kadar demokratsın demektir. ABD emperyalistlerinin kurduğu ve ABD’nin kara gücü olan hiçbir parti yada ülke, demokrat olamaz. Olsa olsa, Irakta gördüğümüz ABD vahşetinin uygulayıcıları olabilirler.

 1. c) HDPkk Güneydoğu’da AKP’nin tek rakibidir, HDPkk barajı aşmazsa, bütün milletvekillerini AKP alır, söylemini özellikle CHP yönetimi dillendiriyor. Bunun için geçen seçimlerde, CHP’nin merkez yöneticileri dahi, HDPkk ya oy verdiler.

Bu tutum, AKP’ye karşı mücadelede, kendine ve Türk Milletine güvenmeyen bir tutumu ifade etmektedir. Kaldı ki, AKPnin uyguladığı “Kürt Açılımı” safsatasıyla, HDPkk’nın kentleri ne hale getirdiği, hendekler vasıtasıyla, henüz insanların zihninden silinmedi. Daha önce HDPkk’nın anılan bölgemizde aldığı oylar, esas olarak silah zoruna dayanmaktadır. Bunun yanında, AKP yönetiminin hataları, HDPkk ya karşı çıkanları, bölgede, çaresiz bırakmıştır. Bütün bunlara rağmen, HDPkk, Kürt kardeşlerimizi temsil eden bir görünüm kazanamamışlardır. Zaten, AKP den kurtulmak için terör örgütünün temsilcilerinin, Mecliste olmasını kabul etmek, çılgınlıktır.

Atatürk’ün denenmiş ve sınanmış birlik politikaları, Kürd’ümüzü de, Türk’ümüze de birleştirecektir.

 1. d) HDPkk’nın, Hatay’da ve Adana’da, listelerinin başına Alevileri yerleştirmesi, oynanan oyunun son perdesidir. Büyük Orta Doğu Projesi, Suriye’nin direnişiyle büyük darbeler aldıysa da, ABD, henüz bu projeden bütünüyle vazgeçmiş değildir. Bu proje ile kurulması hedeflenen 2.İsrail dediğimiz “Kürdistan”ın denize çıkma noktası, Hatay olarak planlanmıştır. HDPkk, Hatay’da taban bulamadığı için, bölgemizde sol kisvesi altında, genellikle sola yatkın, alevi oylarına gözünü dikmiştir. HDPkk, bunun için, sahte sol dediğimiz örgüt ve tabela partilerini kullanmaktadır.

Görüldüğü gibi, HDPkk, kimliğimizi bulmaya çalışırken, tuzağına asla düşülmemesi gereken bir ABD-İsrail ürünü örgüttür. O kadar da olmaz demeyin sakın! HDPkk’dan, İsrail Filistinlileri katlederken herhangi bir kınamasını duyan yada gören oldu mu?

Birde utanmadan, Gezi Direnişinde şehit düşen evlatlarımızın mezarlarını ziyaret ederek, seçim propagandalarına başlıyorlar. Hiç kimselerde çıkıp “Arkadaş, ziyaret ettiğiniz mezarlar, Gezi direnişinde verdiğimiz şehitlerdir. Sizin o zamanki Genel Başkanınız sazcı Selo ortaya çıkıp “Gezi Direnişinin, AKP hükümetini devirecek bir nitelik kazanmaya gittiğini gördüğümüzden, Gezi Direnişinden çekildik” demedi mi, diye sormuyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde RTE den, milletvekili seçimlerinde AKP den kurtulmak isteyen değerli seçmenlerim: Bu HDP ile bunu başarman mümkün olabilir mi? Düşünmenizi ve ona göre sandığa gidip oy kullanmanızı öneriyorum.

Av. Edip Hadimoğulları

 

Share
155 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “HAD(İ)O ORDAN”

  20 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

    Siyasetçiler halkı kandıran birer profesyoneldir. Her seçim arefesinde kürsüye çıkıp "sevgili halkımız, biz sizler için varız" diyerek koltuğa oturana kadar halkçı olurlar, seçildikten sonra ise "şu şu mahallede muhtarımız ile halkımızın sorunlarını dinledik" diyerek sadece sorun dinlerler, dinledikleri sorunlara çözüm üretmeden de sosyal medyada kendi reklamlarını yaparlar. Halbuki aynaya dönüp baksalar halkın önünde duran en büyük sorunun kendileri olduğunu görecekler. *    *    * Bu sorun Türkiye'nin her yerinde old...
 • ARTIK VİCDANIN SESİ DUYULMUYOR

  20 Eylül 2018 Genel, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Günümüz insanı gürültü kirliliğini had safhada yaşıyor. Gün boyu kargaşa keşmekeş koşmaca ve  koşturmaca yetmezmiş gibi bir de bin bir çeşit gürültü deposu olan telefonların gönüllü hamallığını yapılıyor. Yediden yetmişe herkes akıllı telefonlara adeta mecbur ve de mahkum. Akıllı telefonlarda ise o kadar çok o kadar çeşitli sesler var ki aynı ortama oturan insanlar artık birbirlerini duymuyor ve de dinlemiyor herkes kendi telefonundan çıkan bin bir çeşit sesin dayanılmaz baskısı altında, oğlunuz ya da kızınız elindeki telefonun esaretinden ...
 • TORPİL GİRİŞİMİ

  19 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

    Mersin ilk Öğretmen Okulu 2. Sınıfındayız. Sene sonu gelmişti. Yüksek öğretmen okuluna gidecek olanları bir telaş sarmış, sınıfa tartışılır hale gelmişti. Kimler gidecek? İsmen seslendiriliyordu. Konuyu Safa Bey’e açtım. Ölçü nedir? Kimler gidebiliyor? Türünde sorular sordum. Karnesinde zayıf olan öğrencilerin notları ne kadar iyi olursa olsun gidemeyeceklerini öğrendim. Benim iki tane zayıfım vardı. Biri Müzik, diğeri Kompozisyon dersiydi. Müzik on üzerinden ‘’1’’, Kompozisyon da on üzerinden ’’4’’ü.  Buna karşın not ortalamam yüksekti...
 • 12 EYLÜL VE KAHRAMANMARAŞ KIZ İLK ÖĞRETMEN OKULU

  18 Eylül 2018 Genel, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Yıl 1982, aylardan Mayıs, Vakit 31 Mayısı, bir Hazirana bağlayan gece, saat 01 idi. Kapı çalındı, acıttığımızda karşımıza üç sivil görevli çıktı. Görevli olduklarını, sıkıyönetimden geldiklerini ve evde arama yapacaklarını söylediler. İçeri aldık. Usulüne uygun arama yapıldı. Evimizde yapılan aramadakitaplıktan: ‘’Uğur Mumcunun Suçlular ve Güçlüler kitabı, Felsefenin temel ilkeleri kitabı, Tekin Sönmez’in Bir Günün Apansız Açıklaması adlı kitapları ile birlikte bana ait bir şiir karalamasına el konuldu.’’ Tutanak tutuldu eve zarar vermed...