logo

reklam

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ  VE BAŞKANLIK


Hasan Yavaş
deneme02@hotmail.com

Millet İradesi tüm medya yandaşlaştırılarak ve bu iletişim kanallarıyla millet aptallaştırılarak ortaya çıkan iradeye denir.

Bu iradeye inananlara da dangalak denir.

Bir de şu internet sosyal paylaşım siteleri, facebook twetter gibi alanlarda, belden aşağı tabirler kullanarak solcu anlatım- değerlendirme yaptığını zanneden kişilerde cinsel- ruhsal bozukluk olduğu düşüncesindeyim. Kendini solcu- devrimci olarak lanse eden bu kişilerden rahatsız oluyorum.

‘ Bu iktidarın diğerinden farkı, toplumun genetiği ile oynaması. Türkiye’nin, Cumhuriyet’in birikimiyle oynuyorlar. Halkın yaşam tercihleriyle uğraşıyorlar. Türkiye’nin ileriye gitmesi lazım, geriye değil. Abdülhamit’i methederek Türkiye aydınlığa çıkamaz.

Evet, Türkiye’nin güçlü bir tarihi vardır ama aydınlık yüzü bellidir, karanlık yüzü bellidir.

Bellidir belli olmasına da ne yapılmalı?

Önce beklentilere yanıt bulalım. AKP ve MHP Milletvekillerinin Meclis’te göreve başlarken edilen yemine bağlı kalınacak, seçmene verdikleri sözlere, yeminlerine sadik kalacaklarına kim inanır?

Pazartesi günü mecliste ki AKP’li Adalet Bakanı ve Başbakanın konuşmalarından  anladığımız şudur. Oylamaya sundukları metnin, ‘DİKTATÖRLÜK’ içeriğini saklamak için ‘’güçlü lider, güçlü yönetim ile ülkenin içinde bulunduğu sorunların altından kalkabilir’’ soslu konuşmalardı, Bekir Bozdağ en azılı yöntem ve çarptırılan gerçeklerle Cumhuriyet ve laikliğe dahası Mustafa kemal’e dil uzatma girişimleri söz ustalığı bu sosun en yağlı tarafıydı.

Bu saatten sonra AKP ve MHP milletvekillerinden, önceden imzalatılan belgelerle oylarına nasıl el konulduğunun itirafları beklenemez.

Yurttaşın payına ise bütün bu olağan hal durumunda daha büyük sefalet düştü. İşsizlik %11 leri geçerken ki, bu resmi rakamdır, gerçek işsizlik %17’lerin de çok üstündedir. Yeni yılla birlikte başlayan zam furyası önümüzde ki günlerde de zamlar artacak, iğneden ipliğe, sebzeden tahile, undan tuza ve petrol ürünlerine her şeye zam üstüne zam gelecek . %100 mutfaklar kapanacak demektir. Haftada iki üç gün açık olacak mutfaklar…:))

Evet, bir de ilaca yapılan %11 zamdan bahsetmeye kalkarsam tümden moraller dip yapacak bu konuyu geçiyorum.

Ya üretim ne durumda?

Yerinde saydı!

Ona da hiç bulaşmayım.

Türkiye Büyük Millet Meclisi kuşatma altında başkanlık sınavı veriyor.

Türkiye, anayasa değişikliği adı altında, 12 Eylül askeri faşist darbesi kadar vahim İslamcı yobaz gerici parlamento darbesine maruz kalmak durumuyla karşı karşıyadır beyler bayanlar!

En yalın dille söylemek gerekirse, söz konusu anayasa değişikliği gerçekleştiğinde Başkan değil Padişah olacak padişah!

Cumhurbaşkanı aynı zamanda partisinin genel başkanı olacak

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi aynı gün yapılacaktır.

Cumhurbaşkanı, partisinin milletvekili listesini yazacak, istediği tarihte Meclis-i feshedip seçime gidebilecektir.

Ülkeyi darbe ve iç savaş uçurumuna sürükleyen Erdoğan’ın tek adam diktatörlük kurmasına seyirci kalınamaz.

Türkiye Cumhuriyeti, cemaatlerin tarikatların, hayata dair bilgisi bilinci bin dört yüz yıl önceye ait müritlerin değil, ezilenlerin yoksulların emekçilerin kadınların çocukların ve gençlerin devleti olmalıdır.

Share
279 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “ÇAY” NEHİR’İ TEMİZLEYEBİLİR Mİ?

  17 Kasım 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

  Uzm.İnş.Müh.Habip YAPAR                                                                                                         hbpypr@hotmail.com “Çay” denince aklımıza, 1968 yılındaki  şiddetli yağmurlar gelirdi. 1972 ve 1978’de tekerrür eden şiddetli fırtına ve 1980’deki doğal afet gelirdi. Doğal mecrasındaki “ÇAY” tüm bu vahşi doğa şartlarına başkaldırmış, boyun eğmemiş, debisinde azıcık yavaşlama olsa da, yatağından, yolundan sapmadan, savrulmadan, kirlenmeden, çamura bulaşmadan yoluna devam etmişti. Arada sırada, bazı kirli kan...
 • MUTSUZLUKTAN KURTULMAK İSTEYENLERE BİR FARKINDALIK YAZISI

  16 Kasım 2017 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Yerel

  Günlerden bir gün şarap tanrısı Bachus’ün öğretmeni ve babalığı olan Silenos kaybolmuştur. Köylüler sarhoş halde onu bularak kralları Midas’a getirirler. Midas yaşlı adamı bir süre yedirir içirir ve güzel bir şekilde ağırlar. Daha sonra Silenos’u arayan öğrencilerine götürür. Bacchus bu durum karşısında Midas’a ‘’dile benden ne dilersen’’ diyerek, istediği her şeyi onun için yapabileceğini söyler. Midas dokunduğu her şeyin altına dönüşmesini ister. Her ne kadar Bacchus bu isteği biraz uygun görmese de yine de kabul eder. Mida...
 • “ÇAY” NEHİR’İ TEMİZLEYEBİLİR Mİ?

  16 Kasım 2017 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Yerel

  MİHENK TAŞI “Çay” denince aklımıza, 1968 yılındaki şiddetli yağmurlar gelirdi. 1972 ve 1978’de tekerrür eden şiddetli fırtına ve 1980’deki doğal afet gelirdi. Doğal mecrasındaki “ÇAY” tüm bu vahşi doğa şartlarına başkaldırmış, boyun eğmemiş, debisinde azıcık yavaşlama olsa da, yatağından, yolundan sapmadan, savrulmadan, kirlenmeden, çamura bulaşmadan yoluna devam etmişti. Arada sırada, bazı kirli kanallarla güç birliği yapmıştı, ama ne çok kirlenmiş,  ne de çok kirletmişti. Bazen önündeki kirli taşları sürükleyerek, hatta baz...
 • ŞAPKA TAKACAĞIZ; ÜNİVERSİTEYİ KAZANACAĞIZ!

  14 Kasım 2017 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Uzm.İnş.Müh.Habip YAPAR ABD Savunma Bakanlığına bağlı Savunma Geliştirme Araştırma Projesi Ajansı (DARPA) tarafından geliştirilen ve kafaya takılan bir bant şeklinde tasarlanmış olan ŞAPKA’ya benzeyen bir cihazla  artık Öğrenme Kapasitemizi Yüzde 40 Artırmak Mümkün Olacak. Cihaz, elektrik akımı yardımıyla, beynin bazı kısımlarını uyaran ve girişimsel olmayan bir şapka gibi. Cihazın California, New York ve Kanada'daki üç kurumun ortak çalışması ile geliştirildiği bildirildi. Cihaz önce makak maymunları üzerinde test edildi. Current ...